Staszów: Spotkanie wolontariatu

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

40 młodych osób z 6 krajów przyjechało do Wiśniowej pod Staszowem, by wspólnie odkrywać, czym jest wolontariat i praca społeczna na rzecz innych.
Przygotują międzynarodowy festyn dla dzieci, wieczór animacji oraz potańcówkę.
W międzynarodowej wymianie młodzieży organizowanej przez Fundację FARMa ze Staszowa uczestniczy młodzież z Niemiec, Bośni i Hercegowiny, Serbii, Chorwacji, Czarnogóry i Polski. Przyjechali po to, by wspólnie porozmawiać o tym jakie znaczenie dla ich rozwoju osobistego i zawodowego może mieć aktywność społeczna i praca na rzecz innych, ale także by popróbować się we wspólnych małych akcjach. Przed nimi wiele pracy i nauki, ale też poznawania polskiej kultury.
W programie przewidziano m. in. wspólne klejenie pierogów. Jak wyjaśnia koordynator projektu Iga Kurkowska, celem projektu jest przede wszystkim stworzenie sytuacji, w których młodzi się zaprzyjaźnią, pokazanie im, że różne kultury i pochodzenie to wartość, a nie powód do nienawiści.
W ramach projektu dzisiaj (9 lipca) odbędzie się pokaz animacji z krajów uczestniczących w wymianie, który rozpocznie się w starym parku w Staszowie, o godz. 21:30.
W niedzielę o 16 w Wiśniowej zaplanowano festyn, a w przyszłą sobotę (18 lipca) o godz. 20.00 potańcówkę dla młodzieży w starym parku w Staszowie.
Młodzież mieszka i pracuje na terenie pałacu w Wiśniowej w gm. Staszów. Spędzą ze sobą dwa tygodnie. Projekt realizowany jest dzięki dofinansowaniu z Programu ERASMUS+.
(Marcin Gabrek)