Staszów: Młodzi gospodarze

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Młodzi Gospodarze z gminy Staszów pokazują, że potrafią dobrze rządzić się pieniędzmi, a niewielkie z pozoru dotacje w połączeniu z inicjatywą i wspólnym działaniem, dają dobre efekty.
Dowodem tego jest Wólka Żabna, w której Młodzi Gospodarze realizują swój projekt. Dzięki ich działaniu świetlica Jutrzenka wzbogaciła się o nowy sprzęt do ćwiczeń. Obiekt uroczyście otwarto w minioną niedzielę. Od teraz każdy mieszkaniec może skorzystać z siłowni, która stała się jednocześnie kolejnym, dobrym miejscem dla wspólnych spotkań. Można pobiegać na bieżni, wyciskać litry potu na atlasie lub skorzystać z orbitreka. Młodzi Gospodarze wraz z sołtysem zagospodarowali pozyskane wcześniej 3000 złotych. Dołożyli to tego swoje zaangażowanie i czas w przygotowanie miejsca dla nowej siłowni.
Jak mówi prezes stowarzyszenia Dolina Kacanki Jacek Piwowarski to dopiero początek działań, bowiem już niebawem rozpoczną się zebrania dotyczące funduszu sołeckiego i możliwości pozyskania na działania młodzieżowe większej puli pieniędzy. Najbardziej cieszy to, że młodzi poczuli się gospodarzami własnej wsi.
Projekt Młodzi Gospodarze realizowany jest w partnerstwie Fundacji Aktywizacji i Rozwoju Młodzieży FARMa, Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy w Staszowie oraz Stowarzyszenia 'Dolina Kacanki'. Projekt dofinansowano w ramach Programu Lokalne Partnerstwa Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.
(Marcin Gabrek)