Staszów: Liceum w Staszowie nawiązało współpracę z Grupą Azoty

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Projekt jak na razie będzie obowiązywał w obecnym roku szkolnym, jednak spółka nie wyklucza jego kontynuacji w kolejnych latach.
(fot: Liecum w Staszowie)
Zarówno dyrekcja szkoły jak i szefostwo spółki mają nadzieje, że uczniowie, którzy jeszcze w szkole rozpoczną współpracę z zakładem później już po zakończeniu edukacji wrócą w rodzinne strony i zasilą kadrę pracowniczą:

Grupa Azoty Kopalnie i Zakłady Chemiczne Siarki 'Siarkopol' S.A. w Grzybowie oraz Liceum Ogólnokształcące im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Staszowie podpisały porozumienie o współpracy. W jego ramach firma sfinansowała zakup nowego wyposażenia pracowni chemicznej oraz zapewni wsparcie metodyczne dla nauczycieli, a uczniowie będą mogli poznać od środka zakład w Grzybowie oraz Tarnowie. Wszystko w ramach projektu Chemia na nowo.
Dyrektor szkoły Anna Karasińska bardzo cieszy się z tego, że to jej placówka została dostrzeżona przez spółkę. Nie ukrywa, iż zapewne zaważył na wysoki poziom nauczania na profilu biologiczno – chemicznym. Teraz, jakość zajęć będzie jeszcze lepsza, ponieważ będą odbywać się liczne doświadczenia, pokazy i projekcje filmowe: