Staszów: Festiwal Działań Artystycznych

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Już po raz XIV Staszowski Ośrodek Kultury zaprasza na Festiwal Działań Artystycznych Osób Niepełnosprawnych. Do piątku na terenie Parku Rekreacyjno-Sportowego 'Zalew nad Czarną”, umiejętności sceniczne, wokalne i taneczne zaprezentują podopieczni Domów Pomocy Społecznej, Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz Ośrodków Rehabilitacyjno-Edukacyjno–Wychowawczych.
Dzisiaj festiwal zainaugurują występy sceniczne na scenie plenerowej w parku 'Zalew nad Czarną”. Tam odbędą się również warsztaty tkackie, z Łódzką Grupą Kreatywną oraz prezentacja plac plastycznych, wykonanych przez uczestników festiwalu.
Na jutro zaplanowano uroczysty przemarsz ulicami miasta z okazji Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, organizowany przez Zarząd Koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Staszowie.
W piątek w sali widowiskowej Staszowskiego Ośrodka Kultury, odbędą się warsztaty z muzykoterapii aktywnej, dla pracowników instytucji zajmujących się osobami niepełnosprawnymi. O godzinie 18 w Galerii Piwnice odbędzie się wernisaż wystawy Stanisława Kmiecika – artysty malującego nogami, natomiast o godzinie 19 w sali widowiskowej SOK, rozpocznie się koncert finałowy, w którym wystąpi Konrad Michalik. Artysta w programie 'Zabłąkany Kanadyjczyk” zaśpiewa piosenki Leonarda Cohena.