Stalowa Wola szuka pomysłu na uatrakcyjnienie powstającej w mieście Biblioteki Międzyuczelnianej, aby przyciągała nowoczesnymi rozwiązaniami.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Czy takie rozwiązania zaproponowane przez I -Tech, który m.in. przygotowywał efekty specjalne na Olimpiadę w Londynie, znajdą się na wyposażeniu stalowowolskiej biblioteki międzyuczelnianej, to się okaże. Na razie, jak poinformowała rzecznik prezydenta miasta Joanna Szymczyk, to jest propozycja i dopiero będą rozmowy. Choć pomysł jest ciekawy i wart zainteresowania.
(Marta Górecka)
W podobny sposób można by podróżować po świecie. Ale też interaktywnie przeglądać książki, które normalnie byłyby trudno dostępne. To oczywiście tylko część wizji nakreślonej przez chińczyków. Jest też propozycja, by podobne rozwiązania zastosować w szkołach.

Ale nie tylko historia miasta byłaby atrakcją. Przy użyciu hologramu zwiedzający mogliby porozmawiać np. z historycznymi postaciami, czy podróżować w kosmosie.

Jednym z nich miałoby być wyposażenie Sali interaktywnej. Taką interaktywną technologię zaprezentowała chińska firma I -Tech Global.Przedstawiciele firmy zapewniali że dzięki zastosowaniu kilkunastu rozwiązań z dziedziny technologii interaktywnej biblioteka mogłaby się stać prawdziwą atrakcją. Dla przykładu w sposób interaktywny odwiedzający bibliotekę mogliby poznawać historię Stalowej Woli, o czym zapewniał dyrektor do spraw międzynarodowej sprzedaży Kevin Chen.