Stalowa Wola ma ambicję stać się potęgą szachową.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Ci zaś którzy będą chcieli kontynuować tę zabawę szachami, będą mogli wstąpić do klubu 'Szachowe umysły' a na tych, którzy swoją pasję chcą przekuć w rywalizacje sportową czeka sekcja szachowa w Victorii jedyna taka w regionie. I w prawdzie, jak przyznał Tomasz Pintal jeszcze Stalowej Woli daleko do potęgi szachowej jaką w tej części Podkarpacia jest Rudnik nad Sanem to jednak trening czyni mistrza a takiego mistrza szachowego Stalowa Wola miała w swojej historii był nim Józef Gromek, który 1955 roku wygrał szachowe Mistrzostwa Polski. Czy znajdzie swoich godnych następców w Stalowej Woli? Na pewno sposobem na wyłuskanie tych najlepszych są takie turnieje jak ten sobotni który o godz. 10.00 rusza w Domu Katechetycznym przy Konkatedrze. Chętni, którzy chcą wziąć udział a jeszcze się nie zapisali mogą to zrobić przed turniejem o godz 9.30.
(Marta Górecka)
Dlatego odbył się już turniej szachowy dla gimnazjalistów, a dziś będzie turniej dla wszystkich miłośników szachów

W mieści istnieje już klub szachowy i szkółki szachowe, a od tego roku sekcja szachowa przy Klubie Sportowym Victora oraz Stowarzyszenie promujące szachy 'Nastawieni na rozwój'.
Organizowane są też turnie szachowe. Stowarzyszenie chce zachęcić mieszkańców do zainteresowania się szachami zarówno amatorsko jak i zawodowo, bo te rozwijają wiele ważnych cech niezwykle przydatnych w życiu jak choćby umiejętność logicznego myślenia.
Mówi Tomasz Pintal z klubu 'Szachowe umysły' i wiceprezes Stowarzyszenia.