Stalowa Wola: Znów szansa na rozbudowę schroniska.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

A w ramach rozbudowy schroniska dla bezdomnych powstałoby nowe skrzydło o dwóch kondygnacjach z użytkowym poddaszem i windą, bo obecnie budynek nie jest przystosowany do osób niepełnosprawnych.
Dzięki rozbudowie znalazłoby się miejsce na gabinet lekarski i terapeutyczny oraz miejsce do rehabilitacji a liczba miejsc noclegowych wzrosłaby z 26 do 50-ciu.
Rozbudowa jest konieczna również dlatego, że budynek otrzymuje warunkowo pozwolenie na funkcjonowanie tam schroniska, bo nie spełnia wymogów przeciwpożarowych.
(Marta Górecka)
Jest szansa, że stalowowolskie schronisko dla bezdomnych doczeka się rozbudowy. Pieniądze na rozbudowę pochodziłyby z Regionalnego Programu Operacyjnego. To już drugie podejście do rozbudowy Schroniska dla Bezdomnych Mężczyzn w Stalowej Woli. W poprzedniej kadencji placówka też miała szanse być rozbudowana w ramach RPO. Miasto wprawdzie wyłożyło pieniądze na projekt, ale już potem zabrało wkładu do montażu finansowego, który umożliwiłby zdobycie funduszy unijnych.
Szef stalowowolskiego koła Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta, radny Jan Sibiga przyznał, że jest zielone światło ze strony władz Stalowej Woli dla tej inwestycji