Stalowa Wola: Zaszczepić wśród młodzieży modę na niepalenie

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Nie brakło też rozmów o szkodliwości palenia. A pod koniec imprezy uczestnicy otrzymali odblaski ‘nie palę bo lubię’. Spotkanie ‘Palenie zabija – wybór zależy od ciebie’ zainaugurowało akcję promowania mody na niepalenie, której finał zaplanowany jest na 18 listopada.
(Marta Górecka)
Tego wszystkiego młodzi ludzie mogli się dowiedzieć podczas ciekawego wykładu doktora Ujdy. Odbył się również sąd nad papierosem. Rozprawę poprowadzili uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr2 w Stalowej Woli:

Rzucając palenie nie od razu też oczyszczamy organizm:

A palacze tracą wiele, nie tylko zdrowie chorując na raka, choroby serca, impotencję, przewlekłą obturacyjną chorobę płuc czy choroby krążenia, ale też kilkanaście lat życia:

Lekarz marek Ujda przyznał, że nie brakuje nałogowych palaczy wśród młodzieży:

‘Palenie zabija – wybór zależy od ciebie’ to tytuł akcji, która ruszyła w Stalowej Woli w ramach Światowego dnia bez papierosa. Z inicjatywą wyszedł Polski Klub Ekologiczny Przyjaciele Ziemi, a przyłączyli się lekarze i radni powiatowi Marek Ujda kardiolog i Wojciech Korkowski dyrektor stalowowolskiego ambulatorium, a także radna miejska Agata Krzek, Stowarzyszenie Dobro Powraca i Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli. Akcja ma charakter edukacyjny i skierowana jest głównie do młodzieży i to ona zasiadła na widowni MDK podczas imprezy inauguracyjnej. O celu mówił prezes stowarzyszenia Konrad Mężyński: