Stalowa Wola: Zamknięcie jednej nitki zakorkowało miasto

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Firma ALE Heavylift twierdzi, że utrudnienia i zamknięcie ulic w Stalowej Woli nastąpiło tak wcześnie, bo zakres prac jakie trzeba wykonać do soboty, by transport ponad 400-tonowej turbiny był możliwy, jest duży.
(Marta Górecka)
Zamknięcie nastąpiło na kilka dni przed zapowiadanym transportem. Całkowite zamknięcie nitki w kierunku Niska mocno spowolniło ruch na głównej drodze w Stalowej Woli i zakorkowało dojazdy do tej drogi. Odczuwają to kierowcy i to nie tylko w godzinach szczytu kiedy muszą stać w sporym korku by wydostać się na drogę główną lub przejechać na drugą część miasta. Co więcej do soboty utrudnień będzie przybywało, bo zmiana organizacji ruchu dotyczy również ulic Sandomierskiej, Broniewskiego, Rynek i Rozwadowskiej. To również utrudnienia na rondzie w Rozwadowie, które w prawdzie nie będzie rozebrane, ale i tak zostanie zamknięte

Pierwszy dzień obowiązywania zmian organizacji ruchu na dwupasmówce w Stalowej Woli pokazał, że ze sporymi utrudnieniami muszą się liczyć kierowcy. W związku z przygotowaniami do sobotnio-niedzielnego transportu turbiny do Elektrociepłowni już wczoraj wyłączona została z ruchu jezdnia w kierunku Niska na Alejach Jana Pawła II i ulicach Staszica i Energetyków. Ruch odbywa się jedną jezdnią w dwóch kierunkach. Według koordynującego transport turbiny Jakuba Walaska z firmy ALE Heavylift to najmniejsze utrudnienie na całej trasie transportu turbiny z Wrzaw do Stalowej Woli: