Stalowa Wola: Zamiast wydawać na duże organizacje pomagajmy lokalnie

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Takich stowarzyszeń w samej tylko Stalowej Woli jest wiele. W ulotce zachęcającej do oddawania 1% lokalnie znalazły się 24 stowarzyszenia.
O organizacje lokalne można pytać również w urzędach skarbowych.
Podczas spotkania poseł wspólne ze stowarzyszeniami zastanawiała się, jak jeszcze zachęcać mieszkańców, nie tylko do wspierania lokalnych organizacji, ale w ogóle przekazywania 1%.
Niestety ciągle jeszcze wielu mieszkańców jest przekonanych, że przekazanie 1% wiąże się z dodatkowym wydatkiem. A przecież chodzi o to, by zamiast całości naszego podatku oddać skarbowi państwa, jeden procent z tej puli przekazać dla potrzebujących.
(Marta Górecka)
Inaczej jest, gdy swój 1 procent podatku przekazujemy na rzecz konkretnego chorego dziecka, bo wtedy wiadomo do kogo i na co te pieniądze trafią. Jeśli zaś nie jest to konkretna osoba, to warto wspierać tych, którzy robią coś lokalnie.
Do takich organizacji należy m.in. Stowarzyszenie na rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej ‘Szansa’. Mówi prezes Agnieszka Pelic:

Poseł Renata Butryn wspólnie ze stowarzyszeniami i organizacjami pozarządowymi ze Stalowej Woli rozpoczęła kampanię na rzecz 1% dla lokalnych stowarzyszeń.
Posłanka uważa, że zamiast wpłacać na ogólnopolskie fundacje mieszańcy powinni wspierać jednym procentem znane sobie instytucje robiące wiele dobrego na rzecz lokalnej społeczności: