Stalowa Wola: Z dofinansowaniem na turbo rondo i szukają wykonawcy

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

A w tym miejscu powstanie turbo rondo dwupasowe, które przy zamkniętym przejeździe pozwoli opuścić skrzyżowanie pojazdom poruszającym się w stronę ulicy Solidarności. Podobnie ze zjazdem z ulicy Solidarności w stronę Ofiar Katynia i Mickiewicza. To rozwiązanie ma pozwolić rozładować korki tworzące się w tym miejscu w godzinach szczytu. Przebudowany ma być również odcinek
ulicy Solidarności. Dofinansowanie przebudowy skrzyżowania u zbiegu ulic Ofiar Katynia, Solidarności i Mickiewicza w Stalowej Woli to około 1,7 miliona złotych. Natomiast szacunkowy koszt tej inwestycji to prawie 7 milionów złotych. Inwestycję podrażają koszty niekwalifikowane. A do takich należy przebudowa głęboko położonego kolektora sanitarnego, której chciałby przy okazji tej inwestycji Miejski Zakład Komunalny. Inwestycja może jednak okazać się tańsza, ale to będzie wiadomo dopiero po przetargu. Termin składania ofert upływa w czwartek. Według założeń przebudowa skrzyżowania z utworzeniem turbo ronda w tym miejscu ma się zakończyć przed listopadem.
(Marta Górecka)
Stalowa Wola doczekała się dofinansowania z tak zwanych schetynówek przebudowy skrzyżowania u zbiegu ulic Ofiar Katynia, Solidarności i Mickiewicza. Ruszył też przetarg na wyłonienie wykonawcy tej inwestycji.
Mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny: