Stalowa Wola: Wyniki matur nie dla wszystkich szkół powodem do dumy.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Ponad 96% uczniów LO im. KEN w Stalowej woli, którzy w tym roku przystąpili do egzaminu dojrzałości , zdała maturę. Zaledwie 10 maturzystów będzie próbowało swoich sił na egzaminie poprawkowym we wrześniu. To najlepszy wynik w powiecie i zdecydowanie wyższy od średniej krajowej która wyniosła 74% (żródło www: oke.krakow.pl).
Co ważne ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych uczniowie uzyskali wynik wyższy od średniej w kraju. Podobnie z przedmiotami zdawanymi na poziomie rozszerzonym. Niestety takim wynikiem jeśli chodzi o licea nie mogą się pochwalić Zespoły Szkól Ponadgimnazjalnych numer 1 i 2. W ‘Sikorskim’ zaledwie 56% licealistów, którzy przystąpili do matury zdało ten egzamin, nieco lepiej, bo 63% licealistów zdało maturę w ‘Budowlance’. Lepiej matura wypadła w technikach. Tu najlepszy wynik w zdawalności osiągnęli uczniowie z technikum w ‘Sikorskim’. Zdało 75% maturzystów. W ‘Budowlance’ było to 69%, a w stalowowolskim ‘Ekonomiku’ 62% uczniów technikum zdało maturę. Zdecydowanie najgorszy wynik w powiecie stalowowolskim w szkołach ponadgimnazjalnych prowadzonych przez powiat zajęło Centrum Edukacji Zawodowej. Tu egzamin maturalny zdała nieco ponad połowa uczniów, którzy przystąpili do egzaminu dojrzałości – 48% maturzystów oblała egzamin maturalny. W efekcie mimo znakomitego wyniku szkoły na Staszica, średnia w szkołach powiatowych wyniosła 72%.
Natomiast dobrym wynikiem z matur może się pochwalić Samorządowe Liceum Ogólnokształcące prowadzone przez stalowowolski samorząd. Tu zdawalność matur wyniosła 93%. I jak przewiduje Naczelnik Wydziału edukacji i Zdrowia Halina Wołos we wrześniu po poprawkach wynik ten może sięgnąć nawet 97%.
(Marta Górecka)