Stalowa Wola: Wjechał osobówką pod pociąg

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Radio Leliwa

O sporym szczęściu może mówić kierowca osobowego Renault, który nie zatrzymał się przed niestrzeżonym przejazdem kolejowym na ulicy Sandomierskiej w Stalowej Woli, i wjechał pod pociąg pośpieszny relacji Przemyśl – Szczecin. Do zdarzenia doszło dziś przed godziną 11.

Zarówno kierującemu jak i siedzącej obok pasażerce na szczęście nic się nie stało. Obrażeń nie doznał także nikt z podróżujących pociągiem. Skutki zderzenia mogłyby być znacznie gorsze gdyby skład jechał szybciej, jednak w tamtym miejscu pociągi jadą wolniej niż na innych odcinkach trasy. Auto po uderzeniu zostało zepchnięte na bok, a sam skład zatrzynał się po około 150 metrach.

Policjanci, którzy przybyli na miejsce kolizji zbadali stan trzeźwości uczestników, zarówno kierowca jak i obsługa lokomotywy była trzeźwa. Funkcjonariusze za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego zatrzymali 73-letniemu mężczyźnie prawo jazdy. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie. O zdarzeniu powiadomiona została także komisja badająca wypadki kolejowe.

Z racji na brak poszkodowanych oraz uszkodzeń lokomotywy pociąg ruszył w dalszą trasę z kilkudziesięciominutowym opóźnieniem.

/DS, MG/  (fot: Policja Stalowa Wola)