Stalowa Wola: Więcej darmowych przejazdów MKS-em

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Radni zapowiedzieli też, że na kolejnej sesji sprawa ZMKS-u powróci. Tym razem będzie to już kompleksowa uchwała dotycząca wszelkich ulg oraz ustalenia cen biletów za przejazdy autobusami stalowowolskiego ZMKS.
(Marta Górecka)
Ale stalowowolscy radni nie chcą o tym słyszeć, dopóki gminy ościenne nie zdecydują się na dofinansowanie tych ulg. Zresztą dobitnie w tej sprawie wypowiedział się przewodniczący Komisji Budżetu i Finansów Jerzy Augustyn.

Radni uchwałę podjęli, ale poszerzone uprawnienia będą obowiązywać dopiero okolicach grudnia bo musi upłynąć 14 dni od momentu zamieszczenia informacji w dzienniku wojewódzkim. Uchwała została podjęta, ale wg dyrektora ZMKS Antoniego Sokołowskiego, ulgi i darmowe przejazdy powinny obowiązywać nie tylko mieszkańców Stalowej Woli.

Nie będzie na razie zmian cen biletów dla korzystających ze stalowowolskiej komunikacji MKS.
Radni rozszerzyli za to zakres obowiązujących ulg.
W związku z problemami przy opracowaniu uchwały regulującej w sposób optymalny ceny biletów i ulg obowiązujących na przejazdy autobusami Miejskiej Komunikacji Samochodowej w Stalowej Woli, radni miejscy dokonują zmian małymi krokami. Na początek zdecydowali się na uregulowanie kwestii bezpłatnych przejazdów dla osób po 75 roku życia, osób niewidomych i dzieci do lat 4. Mówi radny Lucjusz Nadbereżny.