Stalowa Wola: W tę niedzielę VI Stalowa Dycha i weekend dla zdrowia

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Dominik Siatrak

Za najlepszy plakat 'Promocja zdrowia wśród mieszkańców” albo 'Promocja bezpiecznego zachowywania się na drogach publicznych lub zbiornikach wodnych czy w sieci internetowej przez dzieci i młodzież' będą mogły wygrać rower. Ale na tym nie koniec, bo tradycyjnie też Weekendowi dla zdrowia i biegowi Stalowa Dycha będzie towarzyszyć do godziny 15.00 Spartakiada Stowarzyszeń organizowana przez Radę Organizacji Pozarządowych Powiatu Stalowowolskiego. Podczas tej spartakiady odbywać się będzie rywalizacja na wesoło. Organizatorzy do udziału w Spartakiadzie Stowarzyszeń zapraszają 3-osobowe drużyny. A do wygrania będą m.in. bony o wartości 700, 500 i 300 złotych. Szczegóły na temat Weekendu dla Zdrowia i Stalowej Dychy na stronie www.stalowowolski.pl.
(Marta Górecka)
Podobnie z ulicą Orzeszkowej, która również będzie zamknięta na całej długości. Następnie Niezłomnych od Orzeszkowej do Podleśnej i ulica Podleśna na całej długości. Policjanci będą również w newralgicznych punktach kierować ruchem. Natomiast mieszkańcy którzy przyjdą pokibicować biegaczom będą mogli zajrzeć do miasteczka profilaktycznego. Mówi Tomasz Wosk, naczelnik Wydziału Promocji, Kultury, Zdrowia i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi Starostwa Powiatowego w Stalowej Woli.

Na najlepszych zawodników czekają puchary i nagrody pieniężne. A pierwszych 450 zawodników, którzy ukończą Stalową Dychę otrzyma na mecie pamiątkowy medal. Tradycyjnie też odbędzie się 'Bieg Nadziei Olimpijskich' dla dzieci. To w niedzielę o 15.00. Bieg główny rusza o 16.30 i będzie się wiązał z zamknięciem ulic i utrudnieniami w ruchu. Mówi oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli Andrzej Walczyna.

W niedzielę w Stalowej Woli odbędzie się szósta Stalowa Dycha, czyli bieg na 10 kilometrów. Imprezie biegowej będą towarzyszyły 'Weekend dla zdrowia' i Spartakiada Stowarzyszeń. Biegacze którzy nie zdążyli zapisać się na bieg on-line będą mieli okazję zrobić to przed startem, bo zapisy ruszają już o 13.00. Organizatorzy biegu liczą na frekwencję biegaczy nie mniejszą niż w roku ubiegłym, zwłaszcza, że trasa się nie zmienia. Mówi Stanisław Łańcucki ze Stalowowolskiego Klubu Biegacza.