Stalowa Wola: W sobotę rano turbina ruszy z Wrzaw do Stalowej Woli

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Zmiana organizacji ruchu na głównej dwupasmowej ulicy w Stalowej Woli obowiązuje od środy. Z ruchu została wyłączona nitka w kierunku Niska. Zmiany obejmą również ulice Sandomierską, Broniewskiego, Rynek i Rozwadowską. W najbardziej optymistycznej wersji turbina dotrze do Stalowej Woli w ciągu 16 godzin. Natomiast w najgorszym wypadku transport potrwa dwa dni. Turbina ma dotrzeć bezpośrednio do Elektrociepłowni i od razu ma być zamontowana w bloku gazowo-parowym.
(Marta Górecka)
W sobotę o 6.00 rano rozpocznie się największe przedsięwzięcie logistyczne ostatnich lat. Z Wrzaw wyruszy transport ponad 400-tonowej turbiny do Elektrociepłowni w Stalowej Woli.
Zanim kilkusettonowy ładunek pojawi się na drodze krajowej nr77, wcześniej będzie musiał pokonać m.in. drogę wałową, o której wytrzymałość na tak duże obciążenia się obawiano. Potem platforma z turbiną o 4 m wysokości oraz 5,4 metra szerokości ruszy z prędkością około 2 do 5 kilometrów na godzinę w kierunku Stalowej Woli. Na transport tego ponadgabarytowego ładunku zarezerwowano 24 godziny. Mówi koordynujący transport turbiny Jakub Walasek z firmy ALE Heavylift