Stalowa Wola: W sobotę godzinę ‘W’ zabrzmią syreny w mieście

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

A uroczystości rocznicowe na placu Józefa Piłsudskiego przy Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli rozpoczną się w sobotę o 16.00 na godzinę przed godziną ‘W’. Pierwszych 400 uczestników rajdu rowerowego otrzyma pamiątkowe koszulki. Podczas uroczystości nie braknie nie tylko dźwięku syren, ale też, flagi, hymnu, Kompanii Honorowej i salwy oraz Apelu Pamięci. Tradycyjnie też przybliżona zostanie krótka historia Powstania Warszawskiego.
Na zakończenie uroczystości odbędzie się koncert pieśni patriotycznych pt. 'Mała dziewczynka z AK” w wykonaniu zespołu Pałacyk Michla. A filmowym zakończeniem uroczystości upamiętniających wybuch powstania będzie projekcja filmu “Miasto ’44”, który odbędzie się w kinie Ballada w Stalowej Woli.
Pokaz filmu poprzedzi prelekcja historyka z rzeszowskiego Oddziału IPN.
(Marta Górecka)
Rajdem Honoru i dźwiękiem syren alarmowych Stalowa Wola uczci w sobotę pamięć żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego i mieszańców stolicy, którzy stracili życie w Powstaniu Warszawskim.
Od czterech lat 1 sierpnia mieszańcy Stalowej Woli i okolic to właśnie rajdem i uroczystościami przed Miejskim Domem Kultury oddają cześć powstańcom. Po raz pierwszy natomiast od wielu lat w godzinę ‘W’ oprócz ręcznych syren w Stalowej Woli uruchomione zostaną właśnie syreny alarmowe.
Mówi prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny: