Stalowa Wola: W nowy rok z nowym budżetem.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Starosta Fila stwierdził też, że jeśli uda się pozyskać jakieś środki zewnętrzne np na sprzęt medyczny, powiat również wyłoży na ten cel pieniądze. Jednak przypomniał też, że powiatowi potrzebny jest zrównoważony rozwój. Były już środki na szpital i drogi, teraz czas na oświatę i poprawę zaplecza dydaktycznego dla szkolnictwa zawodowego.
Mowa tu m.in. o dwóch dużych inwestycjach, jakimi są Centrum Transferu Nowoczesnych Technologii Wytwarzania i budowa nowoczesnych pracowni dla Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Stalowej Woli.
Natomiast akcentem drogowym będą pieniądze na wykonanie dokumentacji projektowej przebudowy ul. Poniatowskiego.
W sumie w przyszłym roku wydatki powiatu stalowowolskiego mają wynieść 109 mln zł z czego ok. 14 mln będzie przeznaczonych na inwestycje.
(Marta Górecka)
Starosta Robert Fila w odpowiedzi na zarzuty braku środków w budżecie na inwestycje szpitalne przypomniał radnym, że sporo się robi dla stalowowolskiej lecznicy:

Radni powiatu stalowowolskiego przyjęli budżet na 2013 rok.
Choć nie obeszło się bez uwag, m.in. radny Stanisław Sajdek wyraził niezadowolenie, że w budżecie powiatu zabrakło wydatków na stalowowolski szpital. Poparł go również radny Janusz Zarzeczny, który stwierdził dodatkowo, że zaplanowane wydatki są zbyt duże, podobnie jak zadłużenie powiatu.
Wskaźnik zadłużenia ma przyszłym roku sięgnąć 24%: