Stalowa Wola: W godzinę ‘W’ zabrzmią syreny.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

A uroczystości rocznicowe na placu Józefa Piłsudskiego przy Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli rozpoczną się na godzinę przed godziną ‘W’. Na pierwszych 400 uczestników rajdu rowerowego przygotowano pamiątkowe koszulki. Podczas uroczystości nie braknie nie tylko dźwięku syren, ale też, flagi, hymnu, Kompanii Honorowej i salwy oraz Apelu Pamięci. Tradycyjnie też przybliżona zostanie krótka historia Powstania Warszawskiego. Na zakończenie uroczystości odbędzie się koncert pieśni patriotycznych pt. 'Mała dziewczynka z AK” w wykonaniu zespołu Pałacyk Michla. A filmowym zakończeniem uroczystości upamiętniających wybuch powstania będzie projekcja filmu “Miasto ’44”, który odbędzie się w kinie Ballada w Stalowej Woli.
Pokaz poprzedzi prelekcja historyka z rzeszowskiego Oddziału IPN.
(Marta Górecka)
Rajdem Honoru i dźwiękiem syren alarmowych Stalowa Wola uczci pamięć żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego i mieszkańców stolicy, którzy stracili życie w Powstaniu Warszawskim.
Od czterech lat mieszkańcy Stalowej Woli i okolic to właśnie rajdem i uroczystościami przed Miejskim Domem Kultury oddają cześć powstańcom. Po raz pierwszy natomiast od wielu lat w godzinę ‘W’, oprócz ręcznych syren, w Stalowej Woli uruchomione zostaną właśnie syreny alarmowe.
Mówi prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny