Stalowa Wola: Uroczystość zakończyła modernizację MDK.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Ale to przyszłość, a póki co mieszkańcy mogą się cieszyć efektami zakończonej modernizacji Chwalił je m.in. obecny na otwarciu obok prezydenta Stalowej Woli Andrzeja Szlęzaka wicemarszałek Zygmunt Cholewiński. Wicemarszałkowi w podziękowaniu za przyznane środki przypadło otwarcie sali kinowej. Jej działalność zainaugurował wciskając 'play” filmu Tomasza Bagińskiego -'Animowana historia Polski'. Uczestnicy otwarcia mieli okazję obejrzeć również 'Katedrę” Bagińskiego.
(Marta Górecka)
Ale na tym remoncie nie koniec, bo Miejski Dom Kultury planuje już kolejny którym zostanie objęta tym razem również sala widowiskowa:

Dyrektor przyznaje, że mała sala kinowa nie ma jeszcze nazwy

W Stalowej Woli Miejski Dom Kultury uroczyście otworzy swoje podwoje po modernizacji. Dzięki dofinansowaniu ze środków unijnych za kwotę ponad 3mln złotych budynek nie tylko doczekał się remontu dwóch holi i ale i przebudowy, która umożliwiła utworzenie w piwnicach drugiej sali kinowej i niezależnej sali kameralnej. W holu zaś powstała galeria. Dyrektor Marek Gruchota cieszył się z efektów tej inwestycji