Stalowa Wola: Umowa na budowę bloku operacyjnego podpisana

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Stamtąd czyste narzędzia również windami będą trafiać na blok operacyjny. Budowa bloku w Powiatowym Szpitalu Specjalistycznym ma potrwać do kwietnia przyszłego roku. Potem przyjdzie czas na jego wyposażenie i około czerwca będzie można ruszyć z zabiegami na nowym bloku. Do tego czasu operacje odbywać się będą na obecnym bloku, który po zmianie norm jest warunkowo dopuszczony do wykonywania zabiegów.
(Marta Górecka)
A zakres inwestycji będzie duży. Mówił o tym dyrektor stalowowolskiego szpitala Edward Surmacz.

Z czego dofinansowanie z RPO to blisko 10 milionów. Pozostałe środki wyłoży Starostwo Powiatowe w Stalowej Woli. Kwota obejmuje również wyposażenie nowego bloku. Natomiast sama budowa bloku operacyjnego i centralnej sterylizatorni to koszt blisko 15 milionów złotych. Dużą pracę nad tym, żeby udało się zdobyć dofinansowanie na to zadanie wykonał poseł Rafał Weber.

W Stalowej Woli podpisano umowę na budowę bloku operacyjnego w Powiatowym Szpitalu Specjalistycznym. Wykonawcą wyłonionym w drugim przetargu jest firma Erbud, która wykonywała w stalowowolskiej lecznicy lądowisko. Była to jedyna firma która zgłosiła się do przetargu. W efekcie budowa bloku operacyjnego będzie o około 3,5 miliona droższa niż planowano. Mówi Starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny: