Stalowa Wola: Ukonstytuowała się Miejska Rada Seniorów

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

A ten głos z pewnością będzie mocny o czym świadczy choćby skład prezydium Miejskiej Rady Seniorów. Bo wiceprzewodniczącą rady została Krystyna Mierzwa, a sekretarzem Czesława Irsmanbet. Miejska Rada Seniorów w Stalowej Woli liczy 19 radnych.
(Marta Górecka)
Pani Krystyna liczy na to, że Rada Seniorów nie tylko będzie ciałem doradczym, ale też będzie miejscem, z którego pomysły seniorów będą miały łatwiejszą drogę do wcielenia ich w życie. Podobnie zresztą myślą inni radni na czele ze świeżo wybranym przewodniczącym Miejskiej Rady Seniorów Józefem Górniakiem. Przewodniczący przyznaje też, że Rada Seniorów ma jeszcze jedną ważną funkcję skupia przedstawicieli wszystkich organizacji senioralnych w mieście:

Jan Sibiga przyznał, że Stalowa Wola od lat jest przychylna seniorom, dzięki czemu ci są aktywni, a efektem tego jest właśnie Rada Seniorów. Do takich osób aktywnych zalicza się m.in. radna Krystyna Zaborowska, która przyznaje, że jeśli seniorzy chcą działać to w Stalowej Woli zawsze znajdą coś dla siebie:

W Stalowej Woli zainaugurowała swoją działalność Miejska Rada Seniorów.
Radni zebrali się na swoje pierwszej w historii sesji by wybrać prezydium Rady. Do wyboru Przewodniczącego Miejskiej Rady Seniorów sesję prowadził wiceprzewodniczący Rady miejskiej w Stalowej Woli Jan Sibiga, który przyznał, że Rada Seniorów będzie ważnym ciałem doradczym dla władz Stalowej Woli: