Stalowa Wola: Uczelniane zbiory wkroczą w XXI wiek

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

To zajmie sporo czasu, a więc od momentu oddania do użytku budynku biblioteki do jej uruchomienia jeszcze długa droga. Prawdopodobnie po raz pierwszy ze zbiorów biblioteki uczelnianej w nowym miejscu studenci będą mogli skorzystać dopiero wiosną przyszłego roku.
(Marta Górecka)
Ale inwentaryzacja księgozbioru i zmiana programu do jego obsługi to nie wszystko. Potrzebne będzie przeszkolenie pracowników ale i dostosowanie systemu obsługi księgozbiorów, by był on kompatybilny z tym istniejącym na KUL-u w Lublinie.

Mimo, że początkowo Wydział Zamiejscowy KUL w Stalowej Woli nie pałał entuzjazmem do przenosin swoich zbiorów bibliotecznych do gmachu biblioteki uczelnianej wybudowanej przez miasto, jest już na to zgoda władz uczelni. I mimo, że na zbiory biblioteczne złożą się tylko księgozbiory KUL-u, to jednak przenosiny nie będą łatwe, bo nie będą one polegały jedynie na przeniesieniu książek z półki na półkę. Choć i to będzie duże przedsięwzięcie, bo na zbiory KUL-u składa się ok. 40 tys wolumenów. Mówi prezydent Stalowej Woli Andrzej Szlęzak