Stalowa Wola, Turbia: Teraz Szybowcowe Mistrzostwa Polski a za trzy lata Mistrzostwa Europy

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Ale do 2018 roku większość przedsięwzięć powinna zmierzać ku końcowi, bo wtedy odbędą się tak zwane przedmistrzostwa, które będą sprawdzianem, czy organizator poradzi sobie z przeprowadzeniem Szybowcowych Mistrzostw Europy pod względem technicznym, logistycznym i socjalnym. Natomiast już znana jest data rozpoczęcia Szybowcowych Mistrzostw Europy w 2019 roku Turbi. To 11 maja.
(Marta Górecka)
Ale w przygotowaniach do mistrzostw ważny jest nie tylko remont samego budynku, bo mocno musi się zmienić samo lotnisko:

Prezes Aeroklubu Stalowowolskiego Krzysztof Wasąg przyznał, że to duże wyróżnienie dla Aeroklubu i lotniska, ale też ogromne wyzwanie w kwestii przygotowania mistrzostw. Dlatego Aeroklub liczy na wsparcie nie tylko gminy Zaleszany, ale również Stalowej Woli i województwa:

Jeszcze tylko do soboty na lotnisku w Turbi koło Stalowej Woli można oglądać szybowce startujące w rozgrywanych Szybowcowych Mistrzostwach Polski. W zawodach szybowcowych w klasie otwartej i standard startuje około 50 szybowników, którzy od minionej soboty rozgrywają różnego rodzaju konkurencje. Zakończenie Mistrzostw zaplanowane jest na sobotę około godz. 20.00. Kolejne mistrzostwa Polski w przyszłym roku, ale już wiadomo, że za trzy lata właśnie na lotnisku w Turbi rozegrane zostaną Mistrzostwa Europy w
Szybownictwie.
Mówił o tym wójt gminy Zaleszany, na terenie której znajduje się lotnisko, Paweł Gardy: