Stalowa Wola: Trzeci etap wyścigu Solidarności ulicami Stalowej Woli

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

W środę rusza 29. Międzynarodowy Wyścig Kolarski “Solidarności” i Olimpijczyków. Imprezie towarzyszyć będzie 10. Mini Wyścig “Solidarności”. Tegoroczny wyścig składać się będzie z pięciu etapów, które rozegrane zostaną w ciągu czterech dni. W sumie kolarze będą mieli do przejechania ponad 720 kilometrów. Pierwsze dwa dni to zmagania szosowe na Podkarpaciu. Pierwszego dnia w środę dwa najtrudniejsze odcinki z Sanoka do Sędziszowa i ze Strzyżowa do Krosna z lotnymi i górskimi premiami. W czwartek kolarze dotrą do Stalowej Woli. Wcześniej będą mieli do pokonania 145 kilometrów z Jasła z jedną górską premią we Frysztaku.
W Stalowej Woli odbędzie się również Mini Wyścig “Solidarności” dla dzieci w wieku przedszkolnym i ze szkół podstawowych. Ci mali kolarze którzy nie zdążyli zarejestrować się on-line będą to mogli zrobić w dniu zawodów w namiocie Mini Wyścig 'Solidarności”. W Stalowej Woli 5 lipca kolarze 3 etap zakończą tradycyjnie na mecie zlokalizowanej na Alejach Jana Pawła II. Zawodnicy powinni dotrzeć do hutniczego grodu między godziną 16.45, a 17.10.
Peleton na teren powiatu stalowowolskiego wjedzie w Bojanowie, a następnie przejedzie przez miejscowość Stany i Przyszów do Stalowej Woli. Przez Stalową Wolę kolarze przejadą ulicami Bojanowską, Komisji Edukacji Narodowej i aleją Jana Pawła II. Po alejach Jana Pawła II od skrzyżowania z ulicą Popiełuszki do skrzyżowania z ulicą Chopina peleton przejedzie 3 okrążenia. Organizacja wyścigu w Stalowej Woli będzie oznaczała dla kierowców utrudnienia w ruchu związane z zamknięciem ulic na czas przejazdu kolarzy Zamknięcie ruchu na trasie nastąpi około 30 minut przed planowanym przejazdem kolarzy do czasu przejazdu samochodu z napisem 'Koniec wyścigu”. Natomiast na Alejach Jana Pawła II w związku z organizacją mini wyścigu utrudnienia potrwają od godziny 14.00 do godz. 16.00. Uczestnicy wyścigu będą pokonywać trasę na odcinku od skrzyżowania ulicy Popiełuszki do skrzyżowania z ulicą Floriańską. Po trzecim etapie w Stalowej Woli uczestnicy Międzynarodowy Wyścig Kolarski “Solidarności” i Olimpijczyków wyruszą na blisko 200-kilometrową trasę z Nowego Sącza do Jaworzna. 29. Wyścig zakończy się w sobotę 185-kilometrowym etapem z Kielc do Łodzi.
(Marta Górecka)