Stalowa Wola: Trwa podkarpacki mityng Olimpiad Specjalnych

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

W środę finały podkarpackich zmagań lekkoatletycznych Olimpiad Specjalnych. Dwudniową imprezę sportową udało się zorganizować dzięki dofinansowaniu z PEFRON-u.
(Marta Górecka)
I odnoszą bo wśród zawodników startujących w podkarpackim mityngu w Stalowe Woli nie brakuje zawodników z sukcesami międzynarodowymi, m.in. z klubu Gepard z Mielca z trzema złotymi medalami na światowych igrzyskach w Los Angeles w kręglach, Dębica ze złotymi medalami w lekkiej atletyce i bowlingu, czy klub Koszyczek z Rudnika z sukcesami w piłce nożnej i zawodnicy ze Stalowej Woli z sukcesami w biegach i koszykówce. Dziś oficjalnie rozpoczęły się zmagania lekkoatletyczne:

A już wiadomo, że w piątek czterech zawodników ze Stalowej Woli jedzie do Sztumu w pomorskim, by wystartować w ogólnopolskich biegach przełajowych, po tym jak zaliczyli dobry start na zawodach w Grębowie. Z sukcesów swoich zawodników cieszy się dyrektor współorganizującego mityng Zespołu Szkół nr 6 Specjalnych w Stalowej Woli Barbara Nabrzeska:

A mityng jest imprezą która wyłoni reprezentantów województwa do startów ogólnopolskich w ramach Olimpiad Specjalnych:

W Stalowej Woli odbywa się dwudniowy PODKARPACKI MITYNG LEKKOATLETYCZNY
OLIMIAD SPECJALNYCH POLSKA PODKARPACKIE. Do Stalowej Woli, która już po raz 7. jest organizatorem tej imprezy, zjechało 15 ekip sportowych z Podkarpacia, po to by wystartować w zmaganiach lekkoatletycznych. W sumie w odbywającym się po raz 12 mityngu startuje 120 zawodników. Mówi spółorganizujący
imprezę Krzysztof Chrustowski szef Klubu Olimpiad Specjalnych 'Promyk”, działający w Zespół Szkół nr 6 SpecjalnychŁ