Stalowa Wola: Sztandar, awanse i odznaczenia na wojewódzkim Święcie Policji

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Wojewódzkie Obchody Święta Policji uświetniła defilada z udziałem pododdziałów honorowych Policji, Wojska Polskiego, Państwowej Straży Pożarnej i orkiestry Reprezentacyjnej. Była też wystawa sprzętu i parada policyjnych klubów motocyklowych. (Marta Górecka)

A jest to możliwe m.in. dzięki dobrej współpracy policji z innymi służbami oraz samorządami, które dofinansowują m.in. służby ponadnormatywne. Najbardziej zasłużonym policjantom wręczono awanse na wyższe stopnie. Podczas stalowowolskich uroczystości odebrała je tylko część z nich, bo w sumie wyższych stopni doczekało się 1431 policjantów, w tym 72 z KPP w Stalowej Woli. Wśród awansowanych był m.in. komendant powiatowy policji w Stalowej Woli Lucjan Maczkowski, który odebrał awans na inspektora policji. Były też medale i odznaczenia Brązowym Krzyżem Zasługi odznaczony został aspirant sztabowy Leszek Żelasko z Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu. Były też złote, srebrne i brązowe Medale za Długoletnią Służbę i Odznaki Zasłużony Policjant. Natomiast ci, którzy najmocniej wspierali policję w działaniach otrzymali Medale za Zasługi dla Policji. Wśród nich byli m.in. prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny i starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny. Bardzo ważnym punktem Wojewódzkich Obchodów Święta Policji była ceremonia wręczenia sztandaru dla Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli, która do tej pory nie posiadała takiego symbolu. Wśród fundatorów sztandaru były m.in. samorządy powiatu stalowowolskiego. O tym jak ważny jest sztandar mówił obecny na wojewódzkich uroczystościach w Stalowej Woli zastępca Komendanta Głównego Policji inspektor Cezary Popławski:

Podkarpacka policja świętowała w Stalowej Woli. Wojewódzkie uroczystości z okazji Święta Policji odbyły się na Placu Piłsudskiego, a poprzedziła je msza święta w kościele p.w. Trójcy Przenajświętszej w Stalowej Woli w intencji policjantów i pracowników policji pod przewodnictwem biskupa sandomierskiego Krzysztofa Nitkiewicza. Przy okazji uroczystości podkarpacki komendant wojewódzki policji nadinspektor Zdzisław Stopczyk zapewniał, że według oceny mieszkańców Podkarpacie jest najbezpieczniejszym województwem w Polsce: