Stalowa Wola: Sympozjum o pracy

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

A wśród tematów poruszanych w ramach sympozjum znalazły się m.in. ‘Praca w cywilizacji solidarności’, czy ‘Praca jako prawo człowieka i obywatela’. Uczestnicy spotkania zastanawiali się również: czy praca może stać się na nowo podstawowym czynnikiem wartości przedsiębiorstwa oraz jak stworzyć nową strategię pracy i przedsiębiorczości w gospodarce Rzeczypospolitej Polskiej?
A stalowowolskie sympozjum jest jednym z wydarzeń realizowanych w ramach obchodów VI Dni Kultury Solidarności. Było też miejscem inauguracji nowej kampanii społecznej ’Laborem exercens – praca w cywilizacji Solidarności’ realizowanej przez ruch społeczny Pro Publico Bono.
(Marta Górecka)
Jeden z prelegentów – profesor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie – Aleksander Surdej przyznał, że trwa epoka zmian wywołana przez rozwój technologiczny i otwartość gospodarczą. To niesie ze sobą duże korzyści, ale też wymaga więcej inicjatywy od pracowników jeśli chcą mieć lepszą pracę, czy większe zarobki:

Prezydent przyznał, że obecnie niestety jest z tym problem, zwłaszcza jeśli chodzi o ludzi młodych:

Praca w cywilizacji Solidarności to tytuł sympozjum które odbyło się w Stalowej Woli. Podczas sympozjum naukowcy dyskutowali o wartości pracy w dzisiejszym świecie. A nie bez powodu sympozjum odbyło się w Stalowej Woli. W tym roku obchodzona jest 35 rocznica powstania Solidarności a to w Hucie Stalowa Wola powstała w latach 80-tych największa komisja zakładowa. Ale też Stalowa Wola powstała jako perła Centralnego Okręgu Przemysłowego z idei budowania godnej pracy i silnej stabilnej gospodarki.
Mówił o tym otwierając sympozjum w budynku Inżynierii Materiałowej KUL prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny: