Stalowa Wola: Święto Wojska Polskiego nie tylko oficjalnie

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Po oficjalnych uroczystościach wojskowych o godz. 20.00 finał ‘Was za wzór biorąc’ z ogniskiem żołnierskim oraz programem poetycko-muzycznym i niezwykłymi wierszami żołnierzy walczących w powstaniu. Stalowowolskim obchodom Święta Wojska Polskiego będzie towarzyszył pokaz sprzętu wojskowego i eksponatów wojskowych. Nie braknie też żołnierskiej grochówki.
(Marta Górecka)
Gra rusza już o godz 10.00, a zapisy do niej o 9.15. O 10.00 też w letniej czytelni przy MDK w Stalowej Woli rusza ekspozycja wystawy ‘Symbole naszej historii” . Będzie to m.in. prezentacja gier edukacyjnych 'Znaj Znak”, 'Polak Mały” i pokaz sitodrukujak kiedyś drukowano ulotki i konkurs 'Wokół symboli” przygotowany przez rzeszowski oddział Instytutu Pamięci Narodowej. A o 18.00 uroczysta msza święta za ojczyznę z udziałem Kompanii Honorowej oraz pocztu sztandarowego Garnizonu Nisko i uroczystości, na które zapraszał mieszkańców prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny:

Stalowa Wola sobotnie Święto Wojska Polskiego obchodzić będzie nie tylko uroczyście ale i w formie mniej oficjalnej, ale też wyjątkowo a to za sprawą Rowerowej Gry Miejskiej pn. 'Was za wzór biorąc”. Mówi dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli Marek Gruchota: