Stalowa Wola: Stypendia, współpraca i perspektywy

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Natomiast politechnika podejmuje współpracę nie tylko z przedsiębiorcami, ale i ze szkołami. Niedawno doszło do podpisania umowy z Centrum Edukacji Zawodowej w Stalowej Woli, a dotyczy ona współpracy naukowo-badawczej i rozwojowej. Celem umowy jest przygotowanie kadr do realizacji zadań klastra przemysłowo-dydaktycznego, który powstaje pod skrzydłami Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
(Marta Górecka)
Prezydent mówił też o potencjale, który pojawił się w związku z rozbudową bazy dydaktycznej, laboratoriami i Inkubatorem Technologicznym:

I takich LiuGong chce znaleźć w szeregach studentów Politechniki. To jednak nie jedyne wsparcie, na jakie mogą liczyć studenci kierunków technicznych. Mocno ich wspiera również miasto Stalowa Wola fundując pokaźne stypendia z budżetu gminy.
Mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny:

Pokazy robotów i latające drony, czy gokart i łazik marsjański oraz klocki LEGO – takie atrakcje przyciągały Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli nie tylko młodzież, ale też dzieci i dorosłych. Okazją do tego był Dzień Otwarty uczelni, podczas którego wręczono m.in. stypendia dla 10 najlepszych studentów ufundowane przez spółkę LiuGong.
Wiceprezes spółki Mirosław Sroka przypomniał, że współpraca z uczelnią rozpoczęła się w ubiegłym roku: