Stalowa Wola: Studenci 50+ zaczynają nowy rok

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

I jak przystało na rozpoczęcie roku akademickiego również Uniwersytet Trzeciego Wieku działający pod patronatem naukowym Uniwersytetu Jagiellońskiego przygotował wykład inauguracyjny. A ten zapowiada się ciekawie bo wygłosi go prof. Sun Zhongli z Instytutu Konfucjusza w Krakowie. Będzie to wykład poświęcony ‘Porównaniu chińskich i polskich mądrości ludowych i przysłów’. Zabrzmi też tradycyjne ‘Gaudeamus igitur’ w wykonaniu chóru UTW.
(Marta Górecka)
W Stalowej Woli po raz siódmy zainauguruje rok akademicki Uniwersytet Trzeciego Wieku działający przy MDK. We wtorek swoją przygodę ze studiami rozpocznie około 60 nowych żaków w wieku 50+. Tym razem łatwiej niż przed laty było im dostać się na studia, bo bez egzaminów, a jak twierdziła już niejednokrotnie Bogna Latawiec opiekująca się uniwersytetem z ramienia MDK, jedynym wymogiem jest wiek, czas i dobre chęci.
Program studiów jest atrakcyjny, przedmioty dotyczą różnych dziedzin. A jest ich sporo , bo w przygotowywaniu oferty Miejskiemu Domowi Kultury pomaga stowarzyszenie 'Uniwersyteckie Srebrne Lata”, które powstało na bazie absolwentów UTW. Są więc zajęcia z języka angielskiego, niemieckiego, informatyki, historii, literatury, ekologii, ekonomii, prawa, filmu, malarstwa, gimnastyki czy fotografii, a nawet historii sztuki i historii idei filozoficznych. Dyrektor Miejskiego domu Kultury w Stalowej Woli Gruchota przyznał, że stalowowolski uniwersytet dla seniorów jest najlepszym miejscem do tego by mogli realizować własne pasje, na które często nie maiło się czasu w młodości