Stalowa Wola: Stalowowolska policja doczeka się sztandaru i wojewódzkich obchodów swojego święta.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Ale 10 tysięcy złotych to tylko część środków na ten cel, bo całość związana z ufundowaniem sztandaru łącznie m.in. z drzewcem, szablami i gablotą to kwota około 30 tysięcy złotych. Dlatego dołożą się również inne samorządy powiatu stalowowolskiego. Pieniądze da także powiat, który zajął się obsługą finansową wojewódzkich obchodów Święta Policji w Stalowej Woli tworząc fundusz wsparcia. Na ten cel wpłat dokonują nie tylko samorządy, ale i przedsiębiorcy oraz nadleśnictwa, bo według informacji radnej miejskiej Elżbiety Kulpy, skarbnika powiatu koszt tej imprezy to ponad 70 tys złotych.
Zgromadzone fundusze zostaną następnie uchwałą rady powiatu przekazane Komendzie Wojewódzkiej Policji na organizację obchodów w Stalowej Woli.
(Marta Górecka)
Uroczystości w Stalowej Woli odbędą się 18 lipca. Przedsięwzięcie zakrojone jest na szeroką skalę, dlatego trwa montaż finansowy i poszukiwanie środków z zewnątrz na zorganizowanie tych uroczystości. Stalowowolski samorząd dołoży się do sztandaru, bo jak stwierdziła większość radnych to ważny atrybut służb mundurowych.
Radny Zbigniew Paszkiewicz przypomniał, że w Stalowej
Woli wśród zawodowych formacji mundurowych tylko policja nie ma sztandaru

Stalowa Wola wyłożyła 10 tysięcy złotych na sztandar dla Komendy Powiatowej Policji. Okazją do tego są planowane w tym mieście wojewódzkie obchody Święta Policji. Mówił o tym przewodniczący Rady Miejskiej w Stalowej Woli Rafał Weber