Stalowa Wola: Stalowowolska Karta Dużych Rodzin

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

To jednak będzie się musiało wiązać w niektórych przypadkach z tym, że miasto będzie musiało pokryć stratę. Tak byłoby w przypadku spółki Miejskiego Zakładu Komunalnego. Radni przypomnieli też, że duże rodziny nie zawsze oznaczają ubóstwo, a Stalowowolska Karta Dużych Rodzin ma zachęcać do ich tworzenia.
(Marta Górecka)
Stalowa Wola decyzją radnych miejskich doczekała się Karty Dużej Rodziny. W jej ramach stalowowolskie rodziny z co najmniej trójką dzieci będą mogły liczyć na trochę więcej przywilejów ponad te, które w ramach takiej karty proponuje rząd.
Przywileje dotyczyłyby m.in. korzystania z oferty kulturalnej i sportowej. To między innymi bilety ulgowe do kina Wrzos i na wydarzenia artystyczne w Miejskim Domu Kultury oraz zwolnienie z opłat za zajęcia artystyczne prowadzone w MDKu.
Według wyliczeń radnego Jana Sibigi ze Stalowowolskiej karty dużej Rodziny mogłoby skorzystać około 3 tys osób. Radny Paszkiewicz przyznał, że ma niedosyt co do karty, bo powinna ona również dotyczyć także stawek za wodę, przejazdy MKS-em czy opłaty za śmieci.
Radny Jan Sibiga przypomniał jednak, że przystąpienie instytucji do karty z ofertą ulg i korzyści dla dużych rodzin ma pełną dobrowolność, a co do spółek i zakładów podległych miastu, to po uchwaleniu Stalowowolskiej Karty Dużych Rodzin będzie wystąpienie do prezydenta o stworzenie takich ulg