Stalowa Wola: Stalowowolscy pielgrzymi ze strażacką myjnią

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Dla tych najbardziej strudzonych znajdzie się i ławeczka na postoju oraz zadaszenie. A obecność myjni polowej na trasie w ostatnich latach kiedy pielgrzymkom towarzyszyły upały była nieocenionym dobrodziejstwem. Codziennie na trasie pielgrzymi korzystając z myjni zużywają tysiące litrów wody. Na szczęście zapasy wody druhowie z Dąbrowicy mogą uzupełniać m.in. w strażnicach zaprzyjaźnionych już OSP na trasie pielgrzymki.
33. stalowowolska pielgrzymka do Częstochowy rozpocznie się w czwartek o godz 6.30 mszą św. w bazylice Konkatedralnej p.w. Matki Bożej Królowej Polski w Stalowej Woli. Stalowowolscy pątnicy dotrą na Jasną Górę 12 sierpnia.
(Marta Górecka)
W czwartek na Jasną Górę wyrusza Stalowowolska Piesza Pielgrzymka. Pątnicy już po raz 33. powędrują do Częstochowy. Tradycyjnie wśród pielgrzymów, którzy wyruszą ze Stalowej Woli nie zabraknie druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbrowicy koło Ulanowa. To oznacza, że ulgę pielgrzymom podczas rudów wędrówki na Jasną Górę będzie nieść myjnia polowa własnej konstrukcji, którą strażacy z Dąbrowicy już po raz 11 wezmą na pielgrzymkę.
Pomysłodawcą tego jedynego w swoim rodzaju, niezwykle przydatnego na pielgrzymkowym szlaku, urządzenia jest prezes OSP w Dąbrowicy Tadeusz
Brzozowski: