Stalowa Wola: Spróbują skutecznie zniechęcić do palenia

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Konrad Mężyński prezes Stowarzyszenia ‘Dobro powraca’, które często pomaga osobom z nowotworami w znalezieniu środków na leczenie liczy na to, ze w ciągu trwania akcji skutecznie uda się wielu osobom, zwłaszcza młodym ludziom obrzydzić ten nałóg. Akcja rusza 31 maja a finał będzie miała 18 listopada.
(Marta Górecka)
A zgubne skutki palenia to m.in. rak, choroby serca, impotencja, przewlekła obturacyjna choroba płuc i choroby krążenia. O tym jak kosztowne są to skutki zdrowotne może powiedzieć m.in. dyrektor MDK Marek Gruchota, który rzucił palenie w związku z problemami zdrowotnymi:

Mowa będzie o zgubnych skutkach palenia tytoniu a wszystko po to, by młodych ludzi zniechęcić do sięgnięcia po papierosa. O tym lekarz Wojciech Korkowski:

Lekarz Kardiolog Marek Ujda przyznał, że jest to ważna akcja bo i problem jest duży:

‘Palenie zabija – wybór zależy od ciebie’ to tytuł akcji w Stalowej Woli która rusza 31 maja w Światowy dzień bez papierosa. Z inicjatywą wyszedł Polski Klub Ekologiczny Przyjaciele Ziemi a przyłączyli się lekarze i radni powiatowi Marek Ujda kardiolog i Wojciech Korkowski dyrektor stalowowolskiego ambulatorium, radna miejska Agata Krzek, Stowarzyszenie Dobro Powraca i Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli. Akcja ma charakter edukacyjny i skierowana jest głównie do młodzieży, choć nie tylko. Chodzi w niej o to, by dotrzeć do jak najszerszego grona z informacją o wymiernych skutkach zdrowotnych palenia i przez to zniechęcić do tego nałogu. Akcja rozpocznie się 31 maja w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli.
Mówi radna Agata Krzek: