Stalowa Wola: Sprężynownia sprzedana.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

HSW Zakład Sprężynownia ma nowego właściciela. Od ubiegłego tygodnia jest nim międzynarodowa firma Axtone produkująca części do wagonów i lokomotyw. Firma, która była jedna z trzech oferentów złożyła najlepszą propozycję i zakupiła od syndyka 100 % udziałów stalowowolskiej Sprężynowni. Dla firmy Axtone duże znaczenie miało to, że HSW Zakład Sprężynownia jest wiodącym polskim producentem sprężyn formowanych na gorąco dla pojazdów szynowych oraz przemysłu. Zakład posiada certyfikaty kolei polskich, niemieckich, czeskich i słowackich, może też eksportować swoje wyroby na rynek amerykański. Dlatego jego zakup stanowi ważny krok w dalszym rozwoju Grupy Axtone, o czym można przeczytać na stronie nowego właściciela Sprężynowni:
‘[…]Szczególne znaczenie będzie tu miała integracja z inną spółką Grupy o podobnym profilu produkcyjnym – a mianowicie niemieckim liderem w produkcji sprężyn dla branży kolejowej – firmą Langen & Sondermann, której to udziały Axtone zakupił w roku 2012’.
HSW Zakład Sprężynownia jest drugim zakładem w Polsce, który trafił w posiadanie Grupy. Axtone posiada już zakład w Kańczudze na Podkarpaciu, ma także firmy w Niemczech, Czechach, Rosji i Chinach.
(Marta Gorecka)