Stalowa Wola: Spór zbiorowy o podwyżki w szpitalu.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Jak twierdzi dyrekcja wprowadzenie podwyżek, których domagają się związki zawodowe szpitala zaprzepaściłoby planowane na przyszły rok inwestycje za środki unijne, czyli budowę bloku operacyjnego, lądowiska i przebudowę SOR-u. Jak zapewniła dyrekcja szpitala obie strony sporu zbiorowego mają wolę porozumienia się w sprawie podwyżek.
(Marta Górecka)
Spełnienie żądań płacowych uniemożliwiłoby również realizację zawartego w 2011 porozumienia

Od wczoraj w stalowowolskim szpitalu trwa spór zbiorowy. Związki zawodowe działające w Powiatowym Szpitalu Specjalistycznym w Stalowej Woli domagają się podwyżek. W związku z tym, że dyrekcja szpitala stwierdziła, że nie jest w stanie spełnić żądań płacowych, siedem związków, czyli wszystkie poza lekarzami postanowiły wejść w spór zbiorowy z pracodawcą.
A chodzi o 200 złotych podwyżki do pensji zasadniczej już od września i włączenie od 1 stycznia przyszłego roku do stawki zasadniczej pensji kwoty wynikającej z podziału wypłacanej obecnie 13-tej pensji. Specjalista ds. komunikacji społecznej stalowowolskiego szpitala Philipp Zalewski stwierdził, że spełnienie żądań pogrążyłoby szpital