Stalowa Wola: Spółdzielnia dla wykluczonych

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Odbyło się już pierwsze spotkanie z osobami zainteresowanymi utworzeniem takiej spółdzielni. W spotkaniu uczestniczyło 20 osób, które wspólnie z wspierającymi ten pomysł przedstawicielami inkubatora, MOPS-u i PUP określali jakie kolejne kroki należy zrobić, by taka spółdzielnia powstała. Kolejne spotkanie , na którym mogą się pojawić i inne osoby zainteresowane powstaniem takiej spółdzielni ma się odbyć 4 stycznia. Szczegóły na stronie stalowowolskiego inkubatora.
(Marta Górecka)
Dyrektor Kopyto szansę na powstanie takiej spółdzielni upatruje w projekcie realizowanym przez Powiatowy Urząd Pracy w Stalowej Woli i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, a mający na celu wypracowanie systemu współpracy między tymi instytucjami i organizacjami pozarządowymi w świadczeniu usług dla osób wykluczonych i zagrożonych wykluczeniem.

A spółdzielnia miałaby realizować proste usługi:

Inkubator Technologiczny w Stalowej Woli wpadł na pomysł utworzenia spółdzielni socjalnej dla osób wykluczonych społecznie. Wydawałoby się ze spółdzielnia socjalna to nic nowego, bo takie w Stalowej Woli istnieją. Ta jednak ma być szczególna – ma stawiać na usługi jakich tu jeszcze nie było. Mówi dyrektor ds. organizacji w stalowowolskim Inkubatorze Technologicznym Antoni Kopyto: