Stalowa Wola: Ruszył festiwal muzyczny w Rozwadowie

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Program 26. Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Stalowa Wola-Rozwadów tak został przygotowany, aby w każdy wtorek aż do 30 sierpnia o godz 19.00 w murach Klasztoru Braci Mniejszych Kapucynów każdy mógł znaleźć coś ciekawego dla siebie. Koncerty w ramach festiwalu są bezpłatne. Patronat nad festiwalem objęło Radio Leliwa. (Marta Górecka)

Natomiast myślą przewodnią tegorocznego festiwalu muzycznego jest jubileusz 1050-lecia Chrztu Polski:

Muzyka Gieorgija Agratiny stała się już nieodzownym elementem programu festiwalowego i co roku rozbrzmiewa w murach Klasztoru Braci Mniejszych Kapucynów w Rozwadowie. Nie po raz pierwszy gościł też na festiwalu wirtuoz skrzypiec Konstanty Andrzej Kulka:

Skrzypce, organy Fletnia Pana i cymbały koncertowe zabrzmiały podczas koncertu inauguracyjnego 26. Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Stalowa Wola-Rozwadów. Publiczność mogła wysłuchać utworów Vivaldiego, Wieniawskiego, Geminianiego Veraciniego i wielu innych słynnych kompozytorów w znakomitym wykonaniu Konstantego Andrzeja Kulki, Gieorgija Agratiny i Roberta Grudnia. Dyrektor festiwalu Robert Grudzień cieszył się, że udaje się współpraca muzyczna z tymi artystami: