Stalowa Wola: Rozmawiali o tym co pomoże rozwinąć skrzydła

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Debata zorganizowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Stalowej Woli była częścią ogólnopolskiego przedsięwzięcia 'Narodowy coaching – jak rozwinąć nasze skrzydła?” realizowanego przez Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową i Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Biblioteka w Stalowej Woli otrzymała zaproszenie do udziału w tej inicjatywie jako jedna z 42 placówek z całej Polski.
Wnioski i pomysły wynikające ze stalowowolskiej debaty zostaną wykorzystane podczas Kongresu Obywatelskiego – dorocznego wydarzenia organizowanego od blisko 10 lat przez Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową. Kongres angażuje do rozmów o rozwoju Polski znanych i cenionych przedstawicieli świata nauki, kultury, polityki, społeczeństwa obywatelskiego czy biznesu.
(Marta Górecka)
A słuchanie tego co również inni mają do powiedzenia przynosi tylko korzyści, bo każdy widzi dany problem z różnej perspektywy.
Moderator stalowowolskiej debaty Piotr Szczęsny ze współorganizującej spotkanie Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego przyznaje, że to najlepszy sposób na poznanie różnych punktów widzenia

Dialog międzyludzki, umiejętność organizowania się i zainteresowanie środowiskiem lokalnym oraz współpraca i umiejętność organizowania się to według uczestników stalowowolskiej debaty 'Kompetencje przyszłości – jak rozwinąć nasze skrzydła?” podstawa dla rozwoju gminy, czy powiatu.
Wśród cech i najważniejszych kompetencji, które pozwolą mieszkańcom rozwinąć własne skrzydła zarówno prywatnie jak i zawodowo to poczucie własnej wartości, komunikatywność, dobre wykształcenie i doświadczenie.
Do takich wniosków doszli przedstawiciele różnych środowisk uczestniczących w debacie. W dyskusji wzięli udział m.in. starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny, Komendant Powiatowy Policji – młodszy inspektor Lucjan Maczkowski oraz przedstawiciele Powiatowego Urzędu Pracy, MOPS-u, lokalnych stowarzyszeń, studenci i uczniowie oraz czytelnicy biblioteki. Starosta przyznał, że warto uczestniczyć w takich dyskusjach