Stalowa Wola, Radomyśl: Warsztaty dla młodych matematyków.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

W Radomyślu trwają warsztaty matematyczne dla szczególnie uzdolnionej młodzieży. Biorą w nich udział szczególnie utalentowani uczniowie z LO im. KEN w Stalowej Woli oraz Liceum Staszica i Szkoły Przymierza Rodzin z Warszawy. Warsztaty matematyczne mają już swoją tradycję, bo organizowane są od 1994 roku. Przez lata pokłosiem warsztatów były sukcesy ich uczestników w
olimpiadzie matematycznej.
Jednym z prowadzących jest dr hab. Wojciech Guzicki, docent Uniwersytetu Warszawskiego i jeden z najwybitniejszych w Polsce specjalistów od tzw. matematyki dyskretnej, kryptografii oraz dydaktyki nauczania matematyki. Drugim prowadzący warsztaty to matematyk Waldemar Rożek nauczyciel w LO im. KEN. Obydwaj są współtwórcami Centralnego Zespołu Egzaminu Maturalnego, przygotowującego zadania do egzaminu maturalnego.
W obecnej edycji warsztatów matematycznych uczestniczy w sumie 30 uczniów.
Według dyrektora stalowowolskiego liceum Mariusza Potasza
warsztaty, które są w tej szkole powszechną formą zajęć edukacyjnych, cieszą się zawsze dużym zainteresowaniem. A są to nie tylko warsztaty z matematyki, również geografii, biologii, fizyki i wakacyjne warsztaty z j. angielskiego z native speakerami z USA.
(Marta Górecka)