Stalowa Wola: Radni uchylili uchwałę o sprzedaży działki 'Fracowi'.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Ostatecznie jednak radni 14 głosami za zdecydowali o uchyleniu uchwały.
Radni koalicji poza trzema radnymi PO nie pojawili się na sesji a przewodniczący Rady Miejskiej opuścił sesję przed głosowaniem, przekazując prowadzenie zastępcy. Na sali pozostało więc 14 radnych i wszyscy zagłosowali za uchyleniem uchwały o bezprzetargowym zbyciu działki przy ul. Niezłomnych.
(Marta Górecka)
Radny Andrzej Barwiński przyznał, że wierzył zapewnieniom przedstawiciela 'Fraca' co do czystości intencji, jeśli chodzi o interes kupców:

Radca Urzędu Miasta w Stalowej Woli Teresa Darska przyznała, że czytała o takim procesie, ale radny Rafał Weber stwierdził, że takich wyroków nie było:

Radny Lucjusz Nadbereżny stwierdził, że to szantaż:

Według nieoficjalnych informacji, firma 'Frac' – właściciel 'Centrum' – chce sprzedać działkę. Kupcy obawiają się więc, że stałoby się to szybko i swoich roszczeń musieliby dochodzić od nowego właściciela. Zanim radni zagłosowali nad uchyleniem uchwały głos zabrała prawniczka 'Fraca' Beata Materna, która zagroziła procesem:

Rada Miejska w Stalowej Woli uchyliła uchwałę dotyczącą bezprzetargowej sprzedaży działki zajmowanej przez Centrum Stalowa Wola.
Radni zdecydowali tak pod wpływem handlujących w tym obiekcie kupców obawiających się o swoje interesy. Mówi jeden z nich Andrzej Drzazga: