Stalowa Wola: Radni powiedzieli TAK konsolidacji

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Według prezydenta Stalowej Woli taka konsolidacja spółek miejskich i zakładów budżetowych zakończy się sukcesem, choć efekty nie przyjdą od razu.
(Marta Górecka)
A majątek inkubatora jeszcze bardziej w tym pomoże:

A dotychczasowy ZMKS w nowych strukturach będzie funkcjonował jako Zakład Komunikacji Miejskiej. Prezydent zapewnił, ze ta zmiana nie spowoduje zwolnień pracowniczych. Według włodarza Stalowej Woli również najlepszym rozwiązaniem będzie przejście inkubatora technologicznego pod Miejski Zakład Komunalny:

Ale też poszerzenia taboru o małe autobusy miejskie:

A chodzi m.in. o ciągłość utrzymania projektów unijnych, by nie było konieczności zwracania milionowych dofinansowań. Stąd poszukiwanie rozwiązania, które by to zapewniło a jednocześnie pozwoliłoby się rozwijać spółkom i nie obciążało tak bardzo budżetu miasta. A tak się dzieje teraz w związku z kłopotami finansowymi tych podmiotów. Według prezydenta to właśnie pod skrzydłami MZK najlepiej może się rozwinąć komunikacja miejska:

Radni Miejscy w Stalowej Woli powiedzieli tak konsolidacji Zakładu Miejskiej Komunikacji Samochodowej i spółki Inkubatora Technologicznego z Miejskim Zakładem Komunalnym. Według prezydenta Lucjusza Nadbereżnego konsolidacja to najlepsze rozwiązanie dla zakładów budżetowych i spółek podległych miastu, które nie są w stanie utrzymać się same i wymagają ciągłego dokapitalizowania ze strony miasta: