Stalowa Wola: Przygotowania do stalowowolskich ŚDM

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Na ten czas policja i straż pożarna wstrzymuje urlopy pracownikom, by zapewnić pełne zabezpieczenie na czas pobytu uczestników ŚDM w Stalowej Woli. Natomiast przez 5 dni pobytu w Stalowej Woli od 20 maja pielgrzymi uczestniczący Światowych Dniach Młodzieży czas będą mieli wypełniony nie tylko modlitwa, nabożeństwami i mszą św. W programie mają zapewnione różne inne atrakcje i wycieczki. Będzie m.in. w spływ kajakowy Zwierzyniec-Roztocze, zajęcia na MOSiRze, czy wizyta w Sandomierzu. Będzie też wycieczka do obozu Auschwitz. Nie braknie także koncertów, w tym dużego zaplanowanego na 24 maja na obiektach MOSiR-u. Ze Stalowej Woli do Krakowa na główne obchody Światowych Dniach Młodzieży pielgrzymi wyruszą 25 maja.
(Marta Górecka)
Ale żeby wszystko przebiegło sprawnie. Nad bezpieczeństwem i eliminacją różnego rodzaju zagrożeń i sprawnym przebiegiem wydarzeń będą czuwać zarówno policja, straż pożarna jak i inne służby powiatowe i miejskie. Powstanie w Stalowej Woli jedno z 5 na Podkarpaciu Centrum Koordynacji Działań w Systemie Zarządzania Kryzysowego:

Trwa również praca z wolontariuszami. Mówi proboszcz Parafii św. Jana Pawła II Mariusz Kozłowski:

Na pewno nie zabraknie rodzin chętnych do przyjęcia pielgrzymów. Trwa także nauka języków obcych.
Mówi proboszcz Parafii Opatrzności Bożej Krzysztof Kida:

Światowe Dni Młodzieży były jednym z tematów obrad komisji bezpieczeństwa Rady miejskiej w Stalowej Woli. Te będą miały kilka odsłon regionalnych poprzedających główne krakowskie obchody. Jednym z miejsc gdzie pojawią się uczestnicy Światowych Dni Młodzieży na kilka dni przed wizytą w Krakowie, jest Stalowa Wola. Na stalowowlskie obchody przyjedzie około 240 pielgrzymów z różnych krajów. Przygotowania do ich przyjęcia już trwają.
Mówi Kamil Kuśmider z Wydziału Organizacji i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Stalowej Woli: