Stalowa Wola: Przybędzie miejsc w schronisku i noclegownia

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Ale też świetlica, kuchnia i pomieszczenia administracyjne. I co ważne schronisko wreszcie byłoby dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych a tych wśród bezdomnych nie brakuje. Obecnie w stalowowolskim schronisku nie tylko panuje ciasnota, ale też budynek nie spełnia wymogów przeciwpożarowych i tylko warunkowo co roku dopuszczany jest do użytku.
(Marta Górecka)
Co ważne w samym schronisku podwoi się liczba miejsc noclegowych, których do tej pory było 26 i stale były zajęte bez względu na porę roku. Nie mówiąc już o okresie zimowym kiedy bezdomnych przybywa. Ale rozbudowa o dodatkowe skrzydło to nie tylko miejsca noclegowe o czym niejednokrotnie mówił kierownik schroniska Zenon Gielarek:

Do końca września ma być gotowy projekt rozbudowy schroniska dla bezdomnych mężczyzn w Stalowej Woli. Pieniądze na inwestycję mają pochodzić z Regionalnego Programu Operacyjnego. Jeśli uda się pozyskać na ten cel środki to schronisko wreszcie doczeka się rozbudowy, na którą czeka od co najmniej 2008 roku. Natomiast w porównaniu z tym co planowano kilka lat temu zmienia się nieco koncepcja rozbudowy. W projekcie przybędzie m.in. noclegownia. Mówi naczelnik Wydziału Inwestycji, Transportu i Promocji Gospodarczej Sylwester Piechota: