Stalowa Wola: Przemysłowa-Boczna oddana a przebudowa wiaduktu na Traugutta przesunięta.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Ale to również oznacza, że ta inwestycja nie znajdzie się w przyszłorocznych planach budżetowych. Inwestycja nie jest tania, przebudowa wiaduktu z jego poszerzeniem, wykonaniem 1,5-metrowego chodnika i wzmocnieniem przyczółków to koszt rzędu 1,5 mln złotych. Dlatego otwarcie osiedla przez wybudowanie Przemysłowej Bocznej spowoduje, że wydłużenie się oczekiwana na nowy wiadukt nie będzie dla mieszkańców aż tak uciążliwe. (Marta Górecka)

Zwłaszcza, że sprawa przebudowy wiaduktu w ulicy Traugutta przeciąga się w czasie z uwagi na konieczność dopełnienia procedur i pozwoleń dotyczących terenów kolejowych, bo wiadukt przebiega nad torami. Mówi zastępca Naczelnika Wydziału Inwestycji, Transportu i Promocji Gospodarczej Andrzej Wojtaś:

Oddanie do użytku ulicy Przemysłowej-Bocznej w Stalowej Woli ułatwiło życie mieszkańcom osiedla Piaski w Stalowej Woli. To alternatywa wyjazdu z osiedla bez konieczności korzystania z wąskiego gardła jakim jest wiadukt na ulicy Traugutta. Z inwestycji cieszy się prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny: