Stalowa Wola: Powiat walczy o środki na zwiększenie atrakcyjności szkolenia

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Czy powiatowi stalowowolskiemu uda się zdobyć 90-procentowe dofinansowanie do projektu ‘Powiat stalowowolski stawia na zawodowców’, okaże się w czerwcu kiedy nastąpi rozstrzygnięcie projektu. Natomiast jego realizacja ma ruszyć we wrześniu tego roku i potrwać do 31 października 2019.
(Marta Górecka)
Projekt został stworzony na podstawie ankiet przeprowadzonych w szkołach, w których te wypowiadały się na temat swoich potrzeb w zakresie szkolnictwa zawodowego:

Powiat stalowowolski wystartował w kolejnej edycji programu Podkarpacie stawiana zawodowców z projektem ‘Powiat stalowowolski stawia na zawodowców’.
Po sukcesie jaki odniósł zakończony w ubiegłym roku projekt ‘Podkarpacie stawia na zawodowców – powiat stalowowolski’ w ramach którego m.in. uczniowie stalowowolskich szkół ponadgimnazjalnych odbyli płatne staże i
praktyki w wielu firmach a szkołach organizowano także zajęcia wyrównawcze i dodatkowe, władze powiatu postanowiły kontynuować projekt. A chodzi w nim przede wszystkim o podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego. Wniosek o dofinansowanie projektu w ramach RPO został już złożony do Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie. Starosta stalowowolski
Janusz Zarzeczny przyznał, że jest o co walczyć bo maksymalne dofinansowanie
wyniesie 90% wartości projektu: