Stalowa Wola: Potrzebni wolontariusze do największej orkiestry świata.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Każdy więc kto chciałby zostać wolontariuszem 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Stalowej Woli, powinien pojawić się na castingu w
Spółdzielczym Domu Kultury z dokumentem tożsamości oraz zdjęciem w formacie
legitymacyjnym potrzebnym do wykonania identyfikatora. Wszystkie niepełnoletnie osoby zobowiązane będą, już po zarejestrowaniu o dostarczenie zgody prawnego opiekuna. Pierwszy casting już dziś o 18.00. Kolejne dni naboru wolontariuszy to najbliższy czwartek i 8 grudnia, również o 18.00.
O tym, że warto włączyć się do stalowowolskiego finału WOŚP świadczy fakt, że na przestrzeni lat Fundacja WOŚP obdarowała stalowowolski szpital
sprzętem wartym kilkaset tysięcy złotych. W samym roku 2014 do lecznicy w
Stalowej Woli trafił sprzęt za ponad 200 tysięcy złotych. To co roku
motywuje mieszkańców 'hutniczego grodu' do wspierania Orkiestry. Tym razem
pieniądze będą zbierane na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów. Finał odbędzie się tradycyjnie w drugą niedzielę Nowego Roku, która tym razem wypadnie 10 stycznia 2016 roku.
(Marta Górecka)
W Stalowej Woli ruszyły przygotowania do 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Aby po raz kolejny zagrała tu ‘największa orkiestra świata’ potrzebni są wolontariusze. W tym roku wyjątkowo sztab postanowił odejść od wyznaczania wolontariuszy w szkołach i ponownie tę propozycję kieruje do wszystkich mieszkańców Stalowej Woli i powiatu stalowowolskiego.
Mówi członek stalowowolskiego Sztabu
WOŚP Szymon Sadowski: