Stalowa Wola: Porozmawiajmy jak ‘Rozwijać skrzydła Polski lokalnej’

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

‘Rozwijamy skrzydła Polski lokalnej’ to tytuł debaty lokalnej, która odbędzie się dziś w Stalowej Woli. Uczestnicy będą się zastanawiać, jak uwolnić potencjał aktywności obywatelskiej mieszkańców.
Debata jest częścią projektu organizowanego przez Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową oraz Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. A w projekcie chodzi o wywołanie szerokiej dyskusji nad mechanizmami rozwoju lokalnych społeczności. Zastanowienia się nad sposobami zmobilizowania mieszkańców do wspólnego działania, ale i podejmowania własnych inicjatyw. W tym wszystkim ważny jest dobry pomysł, który przekona mieszkańców, że warto się zaangażować. I o tym m.in. będą rozmawiać uczestnicy dzisiejszej debaty w
Stalowej Woli. W spotkaniu będą uczestniczyć przedstawiciele samorządu, reprezentanci lokalnych instytucji i organizacji, a także mieszkańcy. Udział potwierdzili między innymi poseł Rafał Weber, prezydent miasta Lucjusz Nadbereżny i starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny. Początek debaty, która odbędzie się w budynku Biblioteki Międzyuczelnianej w Stalowej Woli, godz. 17.00. Obok Stalowej Woli podobne debaty odbędą się w 49 innych miejscowościach w całej Polsce. Wnioski ze wszystkich dyskusji zostaną przedstawione m.in. na XI Kongresie Obywatelskim w listopadzie 2016 r. w Warszawie. Raport z debat zostanie również wręczony Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej Andrzejowi Dudzie.
(Marta Górecka)