Stalowa Wola: Politechnika Dziecięca zainaugurowała drugi semestr

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Pierwsze zajęcia w II semestrze przebiegły pod hasłem 'Wszyscy jesteśmy astronomami”, a poprowadził je Karol Wójcicki, pasjonata astronomii i zdobywca tytułu Popularyzatora Nauki 2015. Na kolejnych zajęciach mali studenci zajrzą m.in. do świata optyki. Dowiedzą się m.in. czym są taumatrop, fenakistiskop czy zoetrop. Zaprzyjaźną się z królową nauk matematyką i dowiedzą się co można wyczytać z badań ludzkiej krwi. A dzięki wykładom dotyczącym interakcji człowieka z komputerem, poznają jak osiągnięcia technologiczne umożliwiają nam komunikację i jak możemy ją wykorzystać do niezupełnie oczywistych celów. Obecny semestr politechniki dziecięcej finansowany jest ze środków miasta Stalowa Wola oraz gmin powiatu stalowowolskiego: Bojanowa, Pysznicy, Radomyśla, Zaklikowa i Zaleszan. (Marta Górecka)

Na szczęście ci studenci na nudę na zajęciach nie będą narzekać:

Chętnych dzieci do udziału w Politechnice dziecięcej było ponad 200. Te, które miały szczęście załapać się na II semestr, mają teraz okazję poczuć się prawdziwymi studentami:

W Stalowej Woli ruszył drugi semestr Politechniki Dziecięcej. W zajęciach, które tradycyjnie odbywają się w budynku Politechniki Rzeszowskiej w dwóch grupach wykładowych uczestniczy 200 małych studentów z Powiatu Stalowowolskiego. Dyrektor Fundacji Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza prowadzącej Politechnikę Dziecięcą Łukasz Szuba cieszy się, że zainteresowanie przedsięwzięciem nie słabnie: